Versenyek
A 2010/2011. évi tanulmányi és sportversenyek

 

Április
AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK...
TANULMÁNYI EREDMÉNYEK

Tomori Énekkar Wojtekovits Istvánné vezetésével az ÉNEKLŐ IFJÚSÁG HANGVERSENYEN ARANY minősítést szerzett!

Megyei döntő Bendegúz Nyelvész Verseny (magyar): Esztári Zsombor VI. hely (2.o.), Bozár Lilla VIII. hely, Márton Kata XIII. hely (5.b),  Markót Boglárka IV. hely, Mátravölgyi Zsófia X. hely, Németh Róbert 16. hely, Papp Csongor 29. hely, Balla Viktória IX. hely (7.o.)
(6.b) Felkészítő tanár: Banadics Márta

Nemzetközi Kenguru Verseny (matematika): Csorba Krisztián I. hely (4.a)
Felkészítő tanár: Csiki László


NJSZT Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny: II. hely Németh Róbert, III. hely Dina Tamás, X. hely Cseri Bálint  (6.b), XIII. hely Pálfalvy Zoltán  (6.a), XIX. hely Szabó Balázs (5.b), XXII. hely Mayer Richárd (6.a)
Országos döntőbe jutott: Németh Róbert és Dina Tamás (6.b), ahol Tomi 11. helyen és Robi a 48. helyen végzett (mindketten a díjkiosztón is részt vesznek)
Felkészítő tanár: Sárdi Kinga, Csiki László

Tiszán innen—Dunán túl” Országos Népdaléneklési Versenyen szóló I. kategóriában Arany minősítést kapott Réthy Eszter (7.o.)Felkészítő tanár: Wojtekovits Istvánné

Kerületi Helyesírási Verseny: Borhegyi Teodóra VIII. hely (4.b)
Felkészítő tanár: Artinger Krisztina

Kerületi Történelem Verseny: Dina Tamás, Horváth Gergely, Németh Róbert V. hely (6.b) Felkészítő tanár: Hajdu Krisztina

Ker. Matematika Alapműveletek Verseny: Németh Róbert V. hely, Papp Csongor VI. hely Horváth Gergely VI. hely Felkészítő tanár: Csiki László

Kerületi Zongora Verseny: Csorba Krisztián (4.a) III. hely (bronz minősítés)
Kerületi Fizika Verseny: Ferencz Gábor, Gál Mihály, Tóth Norbert III. hely (7.o.)
                                       Réthy Eszter, Balla Viktória, Nagy Krisztina IV. hely (7.o.)
Felkészítő tanár: Gönczi Judit

 SPORTEREDMÉNYEK
TOMORI SPORTNAP EREDMÉNYE: alsósoknál I. hely a 2. számú csapat, a felsősöknél a 9. számú csapaté lett az I. hely

Bodor Bianka (1.b) 4M dance táncversenyen  II. hely

Kerületi Atlétika Verseny: 1. kcs. lány IV. hely—Báder Zsuzsanna, Mészáros Alexandra, Galla Johanna, Farkas Dorina, Nagy Szilvia, Horváth Rubinka, fiú V. hely—Tamás Ádám, Hadadi Benedek, Esztári Zsombor, Iszály Attila, Horváth Kristóf, Ferenc Dániel, 2. kcs. lány IV. hely—Ferenc Anikó, Jurák Nikolett, Sovák Panna, Radics Diana, Pfeiffer Viktória, fiú III. hely—Szalai Bódog, Mátrai Zsolt, Gyuricza Gergő, Farkas Bálint, Mayer Péter, Rozs Máté, 3. kcs. lány—I. hely Majosházi Barbara, Debreceni Kitti, Ladányi Dorottya, Hegedűs Henrietta, Mári Renáta, Berki Gabriella, fiú III. hely—Pálfalvy Zoltán, Horváth Gergely, Karvai György, Fodor Benedek, Éliás Attila, Király Zoltán

 

február-március
AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK...
TANULMÁNYI EREDMÉNYEK


Kerületi Prózamondó verseny
Mári Renáta (7.o.) III. hely
Felkészítő tanár: Banadics Márta

Kémia versenyFerencz Gábor IV. hely, Paksi Krisztián VI. hely Nagy Krisztina 12. hely, Balla Viktória 13. hely
Felkészítő tanár: Bunyitai Éva

Matematika versenyBalla Viktória 17. hely, Nagy Krisztina 18. hely,  Ferencz Gábor 20. hely, Paksi Krisztián 25.  hely (7.o.)
Felkészítő tanár: Fekete József

Iskolai versmondó verseny - Németh Alexandra Niké (6.b) I. hely
Berki Gabriella (6.a )  II. hely
Réthy Mónika (5.b)III. hely
Paksi Krisztián I. hely
Ferencz Gábor II. hely (7.o.)

prózamondó versenyMári Renáta (7.o.) I. hely

SPORTEREDMÉNYEK

Sakk Diákolimpiai Budapest Döntő
alsós lány

III. hely
: Fodor Enikő, Harsányi Réka (3.o.) és Zaharov Viktória (2.o.)
Felkészítő tanár: Fekete József

Úszás
2. kcs. lány
IV. hely: Horváth Borka, Szaszkó Laura, Ferenczy Réka (3.o.)Jónap Borbála (4.a)
fiú III.
hely: Szalai Bódog, Schafenberger Máté, Rozs Máté (4.a), Gyuricza Gergő (3.o.)

Magyar Labdarúgó Szövetség XIII. ker. körzeti teremlabdarúgó torna
1. kcs. I. hely:Esztári Zsombor, Iszály Attila, Rigó László, Sárkány Roland, Selmecki Máté, Sperka Bence, Tamás Ádám, Tamás Dávid (2.o.), Kovács Patrik, Faragó Hunor (1.a) Udvarhelyi Marci (1.b)
2.kcs. I. hely: Farkas Bálint, Mayer Péter, Soós Olivér, Rozs Máté, Szalai Bódog, Kis Márk, Horváth Gábriel (4.a), Kis Dávid (4.b), Mátrai Zsolt (5.a), Réthy Benedek (3.o.)
3.kcs. II. hely: Dina Tamás, Horváth Gergely (6.b), Karvai György, Jegyerszki Krisztián, Jónap Tibor, Pálfalvy Zoltán, Király Zoltán (6.b), Horváth Jonatán (5.b), Fodor Benedek, Éliás Attila (5.a)
Felkészítő tanár:
Pintér Csaba

Rock And Show táncverseny II. hely: Bencze Stefánia (2.o.), Bodor Blanka (1.b)

Birkózó Szabadfogású rangverseny (35 kg) I. hely: Ferencz Gábor (7.o.)


JANUÁR

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK...
TANULMÁNYI EREDMÉNYEK


Kerületi matematika verseny
II. hely: Németh Róbert (6.b)
III. hely: Markót Boglárka (6.b)
X. hely: Dina Tamás (6.b)
Felkészítő tanár: Csiki László

SPORTEREDMÉNYEK

Országos Atlétika Távolugrás      
Majosházi Barbara (5.a) IV. hely

Lupi torna
Soós Gábor (1.b) I. hely (foci)


Floorball
Horváth Gergely
(6.b) I. hely


Rock n Roll
Kovács Enikő, Jász Réka
(4.b) I. hely
Moldovay Anna, Guljajev Natália (3.o.) I. hely


Vasas kosárlabda
Ferenczy Réka
(3.o.) I. hely


Nyuszi Kupa kosárlabda
Zaharov Viktória, Zaharov Alexa
(2.o.)

Tempo Kupa (foci)
I. kcs. II. hely: Kovács Patrik (1.b),Iszály Attila, Sárkány Roland, Tamás Dávid, Tamás Ádám, Selmeczky Máté, Rigó László, Esztári Zsombor, Sperka Benedek (2.o.)
II. kcs. II. hely:Farkas Bálint, Horváth Gábriel, Rozs Máté, Szalai Bódog, Májer Péter, Soós Olivér, Kiss Márk (4.a)

ISKOLAI SAKKBAJNOKSÁG

Debreceni Zoltán I. hely, Kiss Dávid II. hely (4.b), Fodor Benedek I. hely, Karvai Márk III. hely, Nagy Dávid II. hely, Nagy János V. hely,  (5.a)
Nagy Albert VIII. hely, Gyurica Gergő VII. hely, Kovács Márton II. hely, Wágner Marcell IX. hely, Rakmányi Márk VII. hely, Ludik Ádám V. hely (3.o.)
Fodor Enikő I. hely, Karvai Bianka II. hely (3.o)
Felkészítő tanár: Fekete József



DECEMBER

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK...
TANULMÁNYI EREDMÉNYEK

XIII. ker. Német Kisebbségi Önkormányzat által szervezett
Kerületi Német Vers– és Prózamondó Versenyén
2. korcsoport I. hely Kovács Enikő 4.o.
3. korcsoport II. hely Jónap Tibor 6.b
4. korcsoport I. hely—Bábjelenet: Sólyom Alexandra, Sándor Bernadett, György Edvárd, Kobolák Márkó, Nagy Balázs, Bognár Krisztián (8. o.)

Felkészítő tanárok:Balogh Krisztián, Nagyné Pilissy Katalin

Külön köszönet Krivács Zsolt tanár úrnak és ezermestereinek, akik a jelenethez a fantasztikus bábszínházat készítették.

SPORTEREDMÉNYEK

FLOORBALL kerületi verseny
3. korcsoport fiúk I. hely: Dina Tamás, Papp Csongor, Kalapács Máté, Kováts Balázs, Haig Márk, Horváth Gergely (6.b)
3. korcsoport lány II. hely: Papp zsófia, Kappel Vivien, Szabó Cintia Gál Erika, Mátravölgyi Zsófia (6.b)

 

NOVEMBER
AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK...
TANULMÁNYI EREDMÉNYEK

Budapesti Matematika Verseny—Amfiteátrum Kupa
5. évfolyam: Nagy Dávid 10. hely, Sovák Panna 17. hely a 140-ből
6. évfolyam: Németh Róbert 16. hely, Papp Csongor 20. hely a 150-ből

A csapatverseny résztvevői: Nagy Dávid (5.a), Szűcs Mátyás (5.b), Németh Róbert, Papp Csongor (6.b) az elért pontszámuk alapján a Tomori Pál Tagiskola 34 résztvevő iskola közül a 4. helyen végzett!
Felkészítő tanár: Csiki László

Bólyai Anyanyelvi Csapatverseny 
ÉSZAK-PESTI FORDULÓ

5. b osztály: Bozár Lilla, Márton Kata, Marton Kitti, Réthy Mónika
64. hely a 84-ből
6.b osztály: Dina Tamás, Markót Boglárka, Papp Csongor, Németh Róbert 24. hely a 78-ból
7. osztály: Balla Viktória, Debreczeni Kitti, Nagy Krisztina, Paksi Krisztián 40. hely az 59-ből
Felkészítő tanár: Banadics Márta

Kerületi Erkel Ferenc vetélkedő
IV. hely: Dina Tamás (6.b), Debreczeni Kitti és Nagy Krisztina (7.o.)
Felkészítő tanár: Gedő Szilvia, Wojtekovits Istvánné

Kerületi Népdaléneklési Verseny

Réthy Eszter (7.o.) Szólóének—arany minősítés és tovább jutott a budapesti versenyre,
6.b Legények énekegyüttes— arany minősítés: Smiló Ádám, Tapasztó Tamás, Horváth Gergely, Kalapács Máté, Papp Csongor
5. b o. Kisegyüttese arany minősítés: Marton Kitti, Réthy Mónika
8.o. Dalos lányok—arany minősítés: Abelovszky Dóra, Gyöngyösi Emőke, Tegzes Fanni, Pauló Krisztina, Nagy Tímea, Rácz-Nagy Judit, Sólyom Alexandra
Felkészítő tanár: Wojtekovits Istvánné

Kerületi Szépolvasó Verseny
Szalai Bódog (4.a) II. hely
Felkészítő tanár: Sipos Katalin

Kerületi Angol Versmondó Verseny
II. hely Réthy Mónika (5.a)
Felkészítő tanár: Nagyné Pilissy Katalin

SPORTEREDMÉNYEK


NEMZETKÖZI BIRKÓZÁS SVÉDORSZÁG

Ferencz Gábor (7.o.) II. hely és a
DIÁKOLIMPIÁN II. hely

ORSZÁGOS CORODINI JUNIOR SZÍNPADI BŰVÉSZVERSENY
II. hely, és Színpadi Különdíj Bognár Krisztián (8.o.)

KÉZILABDA KUPA SZEGEDI FESZTIVÁL
Horváth Kristóf (5.a) II. hely

MINI TENISZ
Mészáros Alexandra (2.o.) III. hely

VASAS— FOCI TORNA
Sárkány Roland (2.o.) I. hely

BVSC— NUPI FOCI TORNA
Soós Gábor (1.b) I., II., III. hely
Nemes Krisztán, Soós Olivér, Gyöngyösi Szabolcs (4.a) I.hely
Merényi Gergő (3.o.) IV. hely

VASAS—DZSÚDÓ
Dósa Krisztián (4.b) I. és II. hely
Esztári Zsombor (2.o.) V. hely
                  BIRKÓZÁS
Káló Guidó (4.a) III. hely

KOSÁRLABDA KUPA
Ferenczy Réka III. hely

AKROBATIKUS ROCK N ROLL
Molnár Gergő-Ferencz Anikó (4.b) I. hely
Harsányi Réka I. hely
Kovács Enikő, Jász Réka(4.b), Mikula Szabina, Guljajev Natália (3.o.) II. hely,
Ster Mirjam (5.a) III. hely párosban

TEREMATLÉTIKA
Majosházi Barbara (5.a) VII. hely

VIZILABDA—SULIPÓLÓ
II. hely
Szalai Bódog, Rozs Máté, Farkas Bálint, Nemes Krisztián, Soós Olivér, Hornek Ádám, Horváth Gábriel (4.a), Dózsa Krisztián (4.b)



OKTÓBER

AKIKRE BÜSZKÉK VAGYUNK...
TANULMÁNYI EREDMÉNYEK



Bólyai matematika területi csapatverseny:

6. b VII. hely: Markót Boglárka, Horváth Gergely, Kopányi Szabolcs, Papp Csongor
6.a VIII. hely: Dienes Milán, Karvai György, Jónap Tibor, Pálfalvi Zoltán
5. b XVII. hely a 67-ből: Dankó Emese, Fodor Benedek, Bleszák Dávid, Nagy Dávid
4.b. XII. hely a 48-ból: Jónap Borbála, Csorba Krisztián, Májer Péter, Rozs Máté
3.o. XX. hely az 58-ból: Krivács Zsófia, Gyuricza Gergely, Garai Levente, Réthy Benedek

Felkészítő tanár: Csiki László

SPORTEREDMÉNYEK


XIII. KERÜLETI DIÁKOLIMPIA
3. kcs. vegyes csapat váltófutó I. hely: Dankó Emese, Majosházi Barbara (5.b), Debreceni Kitti (7.o.), Ladányi Dorottya, Király Zoltán, Pálfalvy Zoltán (6.a), Horváth Gergely, Kalapács Máté, Papp Csongor (6.b)

2. kcs. lány vízilabda-sulipóló II. hely: Erős Evelin, Pfeifer Viktória, Radics Diana, Fehér Brigitta (4.b), Sovák Panna, Jász Réka, Nagy Anna, Gulgajev Natália, Mikula Szabina

2. kcs. vegyes csapat váltófutó IV. hely: Gulgajev Natália, Nagy Boglárka, Ferenczy Réka (3.o.)Ferencz Anikó, Radics Diana (4.b), Májer Péter, Szalay Bódog, Gyöngyösi Szabolcs, Farkas Bálint, Plósz Ábel (4.a)

Fejér Balázs 6.a osztályos tanuló sporteredményei:

Evezős Diákranglista verseny 3. forduló  500m II. hely
Pünkösd 2010 4 pár evezős 1000m II. hely, kielbot I. hely
Miniskiff 500m III. hely
Vízimajális családi kelbot 1000m I. hely, 500m III. hely   
miniskiff, 1000m II. hely 4    pár evezős verseny



NYÁRI
SPORTEREDMÉNYEK


Majosházi Barbara
(5.a)—nemzetközi atlétikai verseny: kislabda dobás I. hely,
         távolugrás IV. hely

Ferencz Gábor (7.o.)—csallóközi nemzetközi nagydíj:birkózás II. hely

Surinya Tibor (7.o. U14)- európa bajnokság: sakk I. hely