Akikre nagyon büszkék lehetünk… 2005/2006-os tanév

Tanulmányi versenyek

Kocsis Fanny 5.b osztályos tanuló a kerületi Német versmondó versenyen I., a kerületi Eötvös Loránd matematika versenyen III. helyezést ért el, ért el.

Nazzicone Roberta 6.a osztályos tanuló az Országos Angol levelező versenyen az első félévben Arany fokozatot nyert.

Kovács Beatrix 7.b osztályos tanuló a kerületi „Nyelvünkben élünk” magyar nyelvi kommunikációs versenyen I. helyen, a budapesti fordulón a VI. helyen végzett.

Barna Krisztián 5.b osztályos tanuló a kerületi Szépkiejtési versenyen IV. helyezést ért el.

Koritár Eszter 8.a osztályos tanuló a kerületi Angol szóbeli szaktárgyi versenyen V. helyezést ért el.

A kerületi Matematika alapműveleti versenyen a 7. osztályosok között

III. hely       Ye Liang Lai (7.b)

VI. hely       Király Krisztina (7.a)

XI. hely       Börczi Dániel (7.a)

A LOGO területi versenyre tovább jutott:

Hegyi Zsolt (4.b)

Kocsis Fanny (5.b)

Török Dániel (6.a)

Kerületi rajzverseny

III. hely       Rácz kitti Vivien (7.a)

VII. hely      Kutvölgyi Noémi (7.a)

XI. hely       Király Krisztina (7.a)

Kerületi versmondó verseny

3-4. évfolyam

VI. hely       Kutvölgyi Laura (3.c)

1-2. évfolyam

VII. hely      Ladányi Dorottya (1.a)

Multimédia szakkörök GYEPFOLT versenye

Iskolánk MULTIMÉDIÁS SZAKKÖRE – legtöbbjük a jelenlegi 6.b osztály tanulói – az elmúlt évben a kőbányai Szent László Általános Iskola GYEPFOLT pályázatán III. helyezést ért el.

Zrínyi Ilona matematika verseny

(XIII., IV., XV. kerületek tanulói között, több, mint 200 résztvevővel)

         Czire Zsolt 6.b               12. hely

         Muzslay Zoltán 6.b         23. hely

 

Kerületi matematika verseny

         Király Krisztina 7.a         III. hely

         Börczi Dániel 7.a            V. hely

 

Kerületi prózamondó verseny

         5-6. évfolyam: Réthy Renáta 5.b        IV. hely

         7-8. évfolyam: Kovács Beatrix 7.b      III. hely

 

Kerületi versmondó verseny

         5-6. évfolyam: Barna Krisztián 5.b      VIII. hely

         7-8. évfolyam: Füzesséry Fanni 7.a     II. hely

 

Iskolai versenyek

Iskolai szépkiejtési verseny

5-6. évfolyam

I. hely          Barna Krisztián (5.b)

II. hely        Réthy Renáta (5.b)

III. hely       Péter Boglárka (5.a)

7-8. évfolyam

I. hely          Elter Nikolett (8.b)

II. hely        Bordás Bernadett (7.b)

III. hely       Görbe Viktória (7.b)

Iskolai versmondó verseny

1-2. évfolyam                                                                5-6. évfolyam

I. hely          Ladányi Dorottya (1.a)                                I. hely          Barna Krisztián (5.b)

II. hely        Balla Viktória (2.o)                                      II. hely        Péter Boglárka (5.a)

III. hely       Németh Róbert (1.b)                                   III. hely       Bujdosó Nikolett (6.b)

3-4. évfolyam                                                                7-8. évfolyam

I. hely          Kutvölgyi Laura (3.o)                                  I. hely          Füzesséry Fanni (7.a)

II. hely        Vígh Viktória (4.b)                                     II. hely        Görbe Viktória (7.b)

III. hely       Mátrai Eszter (4.a)                                      III. hely       Varga Dénes (8.a)

                   Pfeiffer Mercédesz (4.a)                                                 Üveges Renáta (8.b)

Iskolai prózamondó verseny

5-6. évfolyam

I. hely          Nazzicone Roberta (6.a)

II. hely        Török Dániel (6.a)

7-8. évfolyam

I. hely          Kovács Beatrix (7.b)

II. hely        Elter Nikolett (8.b)

Népdaléneklési verseny

I. hely          Kutvölgyi Laura (3.c)

II. hely        Helmeczi Boglárka (4.a)

                   Pfeiffer Mercédesz (4.a)

III. hely       Bende Márton (3.o)

 

Iskolai alsós prózamondó verseny

         1-2. évfolyam:       Balla Viktória 2.o            I. hely

                                     Németh Niké 1.b             II. hely

                                     Kalapács Máté 1.b III. hely

                                     Kopányi Szabolcs 1.b     IV. hely

         3-4. évfolyam:       Hankó Melinda 4.a          I. hely

                                     Vígh Viktória                 II. hely

                                     Kelemen Rebeka 4.b       III. hely

                                     Nagy Nóra                     IV. hely

 

Iskolai szépkiejtési verseny

         Kopányi Vilmos 4.a                 I. hely

         Kelemen Rebeka 4.b                II. hely

         Pfeiffer Mercédesz 4.a             III. hely

 

Iskolai felsős versmondó verseny

         5-6. évfolyam:       Barna Krisztián 5.b         I. hely

                                     Péter Boglárka 5.b II. hely

                                     Bujdosó Nikoletta 6.b     III. hely

         7-8. évfolyam:       Füzesséry Fanni 7.a        I. hely

                                     Görbe Viktória 7.b         II. hely

                                     Varga Dénes 8.a             III. hely

 

Iskola felsős prózamondó verseny

         5-6. évfolyam:       Nazzicone Roberta 6.a    I. hely

                                     Török Dániel 6.a             II. hely

         7-8. évfolyam:       Kovács Beatrix 7.b         I. hely

                                     Wieland Eszter 7.a II. hely

                                     Ispánky Nikolett 7.a        III. hely

 

Országos logo verseny

         I. korcsoport

         Hegyi Zsolt  (4.b)            7. hely

 

 

Kerületi népdaléneklési verseny

         Mátrai Eszter (4.a) 4. hely

 

 

7. osztályosok kerületi fizikaversenye

forrás” csapat      4. hely

tagjai: Börczi Dániel (7.a)

                            Kovács Beatrix (7.b)

                            Szurcsik Kristóf (7.b)

 

 

Iskolai idegen nyelvi versmondó verseny

 

Spanyol: 1. hely Kovács Beatrix (7.b)

 

Német:        3.—4. osztályosok

         1. hely Sólyom Alexandra (3.o)

         2. hely Víg Mercédesz (4.b)

         3. hely Kobolák Márkó (3.o)

                  5.—6.—7. osztályosok

         1. hely Kocsis Fanny (5.b)

         2. hely Kaptás Renáta (5.b)

         3. hely Péter Boglárka (5.a)

 

Angol:         3.—4.—5. osztályosok  

1. hely Réthy Renáta (5.b)

         2. hely Barna Krisztián (5.b)

         3. hely Helmeczy Boglárka (4.a)        

         6. - 7. osztályosok

         1. hely Nazzicone Roberta (6.a9

         2. hely Diós Lajos (6.a)

         3. hely Puskás Mariana (7.a)

 

 

 

Sporteredmények

Jónap Tibor (1.a) az Országos Keiko Kupa kölyök-aikidó versenyen I. helyezést ért el.

Ferencz Gábor 2. osztályos tanuló a szabadfogású birkózó Müller Ferdinánd Emlékversenyen 22-kg-ban I. helyezést ért el.

Szabó Gergely (1.a) az Országos Keiko Kupa kölyök-aikidó versenyen III. helyezést ért el.

 

TEMPÓ KUPA teremlabdarúgó torna

I. hely III. kcs: Bikás Ádám, Zsadányi Ádám (6.a), Muzslai Zoltán, Steer Bence, Somodi Ádám (6.b), Kun József (5.b), Kobolák Gergő (7.b) aki elnyerte a „Legjobb kapus” címet.

I. hely IV. kcs: Páj Gergő, Öreglaki Norbert, Benke Roland (8.b), Márai Dániel, Antóni Balázs, Rudolf Gábor (8.a), Vékony Nándor (7.a)

 

EÖTVÖS KUPA focitorna

I. hely III. kcs: Zsadányi Ádám (6.a) „Gólkirály”

III. hely II. kcs: Rozsnyai Péter, Csánki Marcell, Kis Norbert (4.b), Kárpáti Áron, Kobolák Márkó (3.o)

III. hely I. kcs: Jónap Tibor, Szabó Gergő, Horváth Gergő, Király Zoltán, Pálfalvi Zoltán (1.o.),

    Beaumont Steele, Ferencz Gábor (2.o.)

 

SAKK

Január hónapban került sor az egyéni sakkversenyek megrendezésére, amelyen iskolánkat több, mint 20 tanuló képviselte a különböző korcsoportokban. Az őszi sportnapon elért sikerek után most is szépen szerepeltünk.

Kerületi Sakk Diákolimpia egyéni verseny

I. kcs:    Lány: Markót Boglárka (1.b) II. hely

             Fiú: Karvai György (1.a) V. hely

II. kcs:   Lány: Nagy Nóra (4.a) I. hely, Mátrai Eszter és Izabella (4.a) III. hely

             Fiú: Kocsis Bertalan (4.b) I. hely

III. kcs:  Lány: Nazzicone Roberta (6.a) I.hely

               Fiú: Czire Zsolt (6.b) IV. hely

IV. kcs:  Lány: Ispánky Nikolett (7.a) II. hely, Király Krisztina (7.a) III. hely

Kerületi Sakk Diákolimpia csapatverseny

I-II. kcs.  Lány I. hely: Nagy Nóra, Mátrai Izabella és Eszter, Hankó Melinda 4,a

               Fiú IV. hely: Kocsis Bertalan, Hegyi Zsolt, Weller Norbert (4.b)

III-IV. kcs.  Lány III.hely: Ispánky Nikolett, Király Krisztina (7.a)

         Fiú III. hely: Antonin Róbert (6.a), Czire Zsolt (6.b), Volosin György (7.a)

 

Budapesti A döntő

         15-18. Kocsis Bertalan (4.b)

         19-25. Dina Tamás (1.a)

 

Budapesti B döntő

         2-6. Czire Zsolt (6.b)

 

Az őszi XIII. Kerületi Diák Sportnap összetett eredményéről január elején kaptunk tájékoztatást. Nagy örömmel tudatjuk, hogy az összetett pontverseny alapján a Tomori Pál Általános Iskola II. helyezést ért el a 14 résztvevő iskola közül.

 

Iskolánk Túraszakköre a 2004/2005-ös tanévben meghirdetett 10 fordulós Angyalföldi Diák Túraversenyen a kerületi iskolák közül a IV. helyen végzett.

 

Országos úszóverseny

         Dömény Nikolett 6.b                4x50 m váltó:        I. hely

                                                        50 m gyorsúszás:  I. hely

                                                        50 m mellúszás:     II. hely

                                                        50 m hátúszás:      II. hely

 

XIII. kerületi diákolimpia

 

Labdarúgás IV. korcsoport    1. hely

 

Atlétika csapat, fiú

         I. korcsoport                  3. hely

         II. korcsoport                 4. hely

         III. korcsoport               5. hely

         IV. korcsoport               3. hely

 

Atlétika csapat, leány

         I. korcsoport                  3. hely

         II. korcsoport                 1. hely

         III. korcsoport               6. hely

         IV. korcsoport               1. hely

 

Egyéni összetett verseny

         1. hely         Márai Dániel (8.a)

         3. hely         Fábián Lilián (7.b)

         3. hely         Szűcs Zseraldina (7.b)

 

Iskolánk két tanulója, immár harmadik alkalommal vett részt a Milánóban megrendezésre kerülő nemzetközi focitornán, mely a tavaszi szünetben zajlott. Zsadányi Ádám 6.a és Somodi Ádám 6.b osztályosok a Vasas utánpótlás csapatával megnyerték a kupát, első helyen végeztek.

 

Gratulálunk a tanulmányi és a sportversenyeken résztvevő minden diákunknak és a felkészítő tanárainknak!